Dla fanów zestawów LEGO z Dzikiego Zachodu pojawiły się w ostatnich miesiącach ciekawe alternatywy. Firma BlueBrixx częściowo w kooperacji z Xingbao z wielkim tempem tworzy własne zestawy w stylu Dzikiego Zachodu. I trzeba przyznać, że zestawy te prezentują się bardzo ciekawie. W obecnej chwili do wyboru mamy około 20 setów dotyczących tej tematyki.

Western z klocków kompatybilnych z Lego
Western – miasteczko z Dzikiego Zachodu

Dziki Zachód z klocków kompatybilnych z LEGO

Dla zainteresowanych tematem Dzikiego Zachodu z LEGO jest to opcja aby poszerzyć swoje westernowe miasteczko za mniejsze pieniądze. Cała seria pojawia się jako tzw. BlueBrixx Specials oraz modele BlueBrixx-Pro. Zestawy BlueBrixx-Specials charakteryzują się bardzo niską ceną. Sety „Specials” są pakowane w zwykły neutralny, brązowy karton Logo BlueBrixx. Instrukcja jest dostępna online, do ściągnięcia jako plik .pdf. Zestawy BlueBrixx-Pro zawierają wydrukowaną instrukcję i ładnie opracowane opakowanie.

Instrukcję BlueBrixx Specials, możecie ściągnąć i nie musicie kupować samego produktu. Wystarczy założyć konto i zalogować się na stronie www.bluebrixx.com i wejść na stronę zestawu. Dla tych, którzy mają pasujące klocki pojawia się więc opcja żeby zbudować wybrane zestawy za darmo nie kupując klocków.

Figurki z Dzikiego Zachodu

Tematyka figurek jest dość problematyczna dla konkurencji Lego. Wyglądają one zatem nieco inaczej, niż figurki duńczyków. W części zestawów znajdziecie jednak przeróżne figurki, które zdecydowanie dodają życia do westernowego miasteczka.

Figurki zobaczycie w dalszej części wpisu.

Opakowanie BlueBrixx-Pro
Opakowanie BlueBrixx-Pro
Opakowanie zestawów BlueBrixx Specials
Neutralne opakowanie zestawów BlueBrixx Specials

Western Saloon, czyli serce miasteczka na Dzikim Zachodzie

Western z klocków kompatybilnych z Lego zaczynamy od serca każdego miasteczka z dzikiego zachodu: Saloonu, czyli baru w którym sprzedawany jest alkohol. Jest to największy set z serii, powstający z 3.840 elementów. Bar z zewnątrz może lekko zaskakiwać wyborem kolorów. Z punktu widzenia historycznego typowy saloon, często faktycznie odróżniał się wizualnie i kolorystycznie od reszty szarych budynków w miasteczku.

W zestawie znajdziecie 6 minifigurek: trzech rabusiów, dwóch gości saloonu oraz kelnerki. Można więc rozegrać kilka ciekawych scenek.

Budynek jest zbudowany w sposób modularny. Na parterze znajduje się umeblowany barek, stoły, krzesełka, a nawet pianino. Drugie piętro, również gęsto udekorowane zawiera pomieszczenie do spania, łazienkę oraz ukryty pokój do grania w karty lub inne kasynowe gry.

Western Saloon wnętrze
Po lewej: pierwsze piętro ze stołem do gry. Po prawej pianino w dolnej części saloonu.

Western Bank – Bank z Dzikiego Zachodu

Żeby rabusiom się nie nudziło w miasteczku musi być również bank. Budynek składa się z 1.800 klocków i zawiera cztery minifigurki. Rabuś z maską, szeryf, pracownik i właściciel banku oczekują na Was w tym zestawie BlueBrixx-Pro.

W banku oczywiście jest zaryglowany sejf, kasy, miejsce do poczekania i pomieszczenie dla właściciela. Podobnie do pozostałych zestawów wnętrze jest grubo udekorowane.

Pociąg z westernu z klocków kompatybilnych z Lego

Kolejne rozszerzenie Waszego miasteczka Lego to kolejka z szynami. Do zestawu przynależy lokomotywa napędzana węglem, dwa wagony dla podróżnych oraz wagon do transportu towaru.

Western pociąg z lokomotywą i wagonami
Kolejka z klocków w stylu western

Podobnie do poprzednich zestawów znajdziecie tu pasujące do motywu minifigurki. Cały zestaw składa się z 1.426 klocków.

Dworzec kolejowy w stylu Dzikiego Zachodu

Dworzec kolejowy western z klocków

Oczywiście nie brakuje również dworca. Pociąg w końcu gdzieś musi się zatrzymywać. W zestawie oczekuje na Was 1.416 elementów kompatybilnych z Lego, czyli całkiem sporo frajdy i budowania.

Zestaw jest pełen ukrytych niespodzianek i zawiera kolejny set minifigurek.

Sprawdź cenę

Kopalnia złota – czyli mina z klocków pasujących do LEGO

Na szczególną uwagę zasługuje kopalnia złota zbudowana z 2.898 klocków kompatybilnych z Lego! Design zestawu zapiera dech w piersi. Kopalnia jest intergruje się z potężną górą i zawiera wszystko czego potrzeba do wydobywania złota.

W odróżnieniu do poprzednich zestawów, które zostały wydane jako BlueBrixx-Pro kopalnię wyprodukowano jako BlueBrixx Special. Instrukcję możecie sobie zobaczyć po rejestracji na stronie produktu.

Sprawdź cenę
Kopalnia złota z klocków

Dziki Zachód z klocków to nie tylko Lego

Jak widziecie serie BlueBrixx i Xingbao pokazuje, że tematyka Western z klocków jest dostępna również u innych producentów niż Lego i swobodnie może konkurować z liderem rynku. A przedstawiliśmy wam zaledwie pięć z dwudziestu zestawów. BlueBrixx regularnie zapowiada również kolejne nowości.

Western z klocków kościół
Kościół
Sprawdź cenę
Chatka na uboczu
Chatka na uboczu
Sprawdź cenę

Godne wspomnienia są również inne zestawy: farma z budynkiem i stajnią, chatka na uboczu, poczta, kościół z pastorem i pięknie wykończonym wnętrzem, budynek szeryfa czy kuźnia. W zapowiedzi znajdziecie również indiańską wioskę oraz wiele elementów dekoracyjnych, np. typowe rośliny, kaktusy, czy stado bawołów.

Wszystkie zestawy w znajdziecie na stronie BlueBrixx w dziale Western.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :