Dinozaury z klocków Lego Jurassic World nie są najtańsze i często dość ciężko je dostać. Dzisiaj przedstawimy wam kilka ciekawych alternatyw. Za mniejsze pieniądze można bowiem nabyć porządne zestawy zbudowane ze sporej ilości elementów.

Większość zestawów znajdziecie w niemieckim sklepie internetowym BlueBrixx.com


Dinozaury z klocków Forange

W pełni kompatybilne z LEGO klocki Forange to zdecydowanie nasz faworyt. Forange to zdecydowanie specjalista jeżeli chodzi o prehistoryczne zwierzęta.

Jakość klocków Forange jest zbliżona do Lego, a instrukcje są dość dokładne i łatwe. Wiemy z doświadczenia, bo jednego z nich zbudował 9-letni siostrzeniec jednego z kolegów z redakcji 😊

Indominus Rex z 2.188 klocków

Indominus Rex Forange

Firma Forange produkuje zestawy różnej wielkości. Zaczynamy od tych największych, które zawierają ponad 2.000 elementów. Średnia cena dużych zestawów to około 60€ i zawierają tzw. Sound brick, czyli klocek, który po naciśnięciu wydaje dźwięk dinozaura.

Indominus Rex to fikcyjny dinozaur znany z Jurassic World i Parku Jurajskiego. Zbudowany zestawy osiąga około 77 cm długości i 28 cm wysokości. Jest więc całkiem spory. Podobnie jak reszta dużych zestawów, posiada klocek na grzbiecie, który po naciśnięciu imituje ryk dinozaura.

Indominus jest sprytnie zbudowany i stoi dość stabilnie. Poruszać można np. głowę i paszczę, ramiona, nogi oraz ogon.

Sprawdź cenę

Wielki brachiozaur z klocków Forange

Brachiozaur Forange

Po głodnym Indominusie czas na roślinożerców. Brachiozaur składa się z 2.236 elementów i podobnie do swojego prehistorycznego oryginału posiada długą szyję.

Zbudowany stwór ma 55 cm wysokości. Szyja prawdziwego brachiozaura miała ponad 9 metrów długości – w odróżnieniu od tego zestawu pewnie nie zmieściłby się na półce przeciętnego konstruktora.

Brachiozaur firmy Forange jest trochę mniej stabilny od Indominusa i ze względu na ogromną ilość klocków raczej średnio nadaje się do zabawy. Według nas wygląda jednak świetnie.

Sprawdź cenę

Dilofozaur z klockiem dźwiękowym

Dilofozaur Forange

Przenosimy się do epoki jury wczesnej dinozaurów z klocków. Dilofozaur, czyli dwugrzebieniowy jaszczur Forange to kolejny gad złożony z ponad 2 tysięcy elementów.

Z 2.058 klocków zbudujecie prehistorycznego stwora wysokiego na 35 cm. Długość repliki dinozaura to ponad pół metra! Również tutaj wbudowany jest klocek wydający dźwięk dinozaura.

W Parku Jurajskim Dilophosaurus potrafił pluć jadem, dinozaur Forange zdecydowanie nie jest niebezpieczny.

Sprawdź cenę

Pterodaktyl ze skrzydłami długości niemal jednego metra

Pterodaktyl z Lego

Pterodaktyl Forange to gigant. Skrzydła dinozaura są zbudowane z materiału i osiągają 92 cm. Sam model ma również 65 cm długości. Takie rozmiary osiągniecie budując go z 1.328 elementów.

Pteranodon żył w górnej kredzie i był jednym z największych latających gadów. Rozpiętość skrzydel wynosiła do 7 metrów. Zbudowany z klocków jest więc 7 razy mniejszy niż zakładany oryginał.

W tym zestawie znajdziecie, podobnie do poprzednio opisanych zestawów, klocek wydający dźwięk dinozaura.

Sprawdź cenę

Pteranodon w jaju

Jeśli spodobał Wam się Pteranodon – Forange stworzył również mały zestaw wykluwającego się z jajka Pterozaura z 279 elementów.

Szkielet Tyranozaura Rex

W repertuarze Forange znajdziecie również skamieliny dinozaurów, np. taki szkielet Tyranozaura złożony z 1.572 klocków.

Żeby oglądać szkielet nie trzeba iść do muzeum.

Sprawdź cenę
Tyranozaur z klocków

Tyranozaury średniego rozmiaru

Dla fanów Tyranozaurów firma Forange stworzyła dwa modele: jeden w kolorze brązowym, drugi w szarym. Obydwa modele są nieco mniejsze od poprzednich i liczą niecałe 1.000 klocków.


Dinozaury z klocków Panlos

Dinozaury z klocków to również jedna ze specjalizacji firmy Panlos. Do wyboru mamy duże i średnie dinozaury oraz zestawy dwa w jednym, czyli szkielet oraz dinozaur w jednym zestawie.

Szkielet dinozaura i dinozaur 2 w 1

W tej serii znajdziecie zestawy składające się z 700 do 900 elementów, z których możecie zbudować zarówno szkielet jak i kolorowego dinozaura. W chwili obecnej do wyboru mamy 3 różne modele.

Brontozaur szkielet
Brontozaur
Sprawdź cenę
Pterozaur Panlos
Pterozaur
Sprawdź cenę
Stegozaur z klocków
Stegozaur
Sprawdź cenę

Ciekawy również jest zestaw czterech dinozaurów składający się z 979 klocków. Ze względu na rozmiar dinozaurów zdecydowanie jest to zestaw nawet dla mniejszych dzieci.

Duży Brontozaur i Welociraptory w stadzie

Dla fanów Jurassic World Panlos przygotował zestaw trzech Raptorów w stadzie wraz z terytorium na którym polują. Każdy dinozaur jest zbudowany identycznie, jedyną różnicą jest kolor paska na grzbiecie.

Brontozaur to jeden z większych modeli Panlos, porównywalny rozmiarem do dużych setów Forange.


Gao Misi dinozaury ze świecącym klockiem w paszczy

Ceratozaur z LEGO

Gao Misi to kolejna marka produkująca dinozaury z klocków kompatybilnych z LEGO. Do wyboru mamy dwa duże dinozaury składające się z 2.000+ elementów.

Ceratozaur stojący na skalistym podłożu ma 36 cm wysokości i 67 cm długości. W jego paszczy znajduje się klocek, który można włączyć i wyłączyć używając przycisku z tyłu głowy.

Sprawdź cenę
Spinozaur Woma

Podobny klocek znajduje się w Spinozaurze z 2.086 elementów. Spinozaur jest nieco niższy od Ceratozaura, jego tłów jest jednak trochę dłuższy.

Zestawy są stabilnie zbudowane i na pewno świetnie prezentują się na półce.

Sprawdź cenę

Woma – mniejsze dinozaury z klocków dla dzieci

Woma Stegozaur

Dinozaury dla dzieci to specjalność Womy. Do wyboru mamy cztery dinozaury złożone z 300-700 elementów, oraz jednego dużego Spinozaura z 2.008 klocków.

Jeżeli chodzi o mniejsze zestawy, do wyboru mamy Pterozaura, Welocylaptora, Brontozaura i Stegozaura. Dinozaury tego typu świetnie nadają się również dla młodszych budowniczych.

Sprawdź cenę

BlueBrixx – realistyczny szkielet Tyranozaura

Szkielet Tyranozaura

Godny uwagi jest również realistycznie zbudowany szkielet T-Rexa firmy BlueBrixx. Zestaw jest przesyłany w brązowym kartonie, bez zbytecznych ozdób i bez wydrukowanej instrukcji.

Instrukcję możecie ściągnąć z internetu, wystarczy się zarejestrujecie się na stronie. Jeżeli macie odpowiednie klocki, możecie zbudować zestaw z własnych klocków i nie musicie kupować zestawu.

Sprawdź cenę

Własny Park Jurajski

Jak widzicie wybór zestawów jest spory i systematycznie się powiększa. Świat dinozaurów to od dłuższego czasu nie tylko Lego – wbrew pozorom możecie stworzyć własny Park Jurajski nie przepłacając za klocki. Powodzenia!

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :