Modele LEGO Star Trek – wielu z nas o tym marzyło! I mamy dla was dobre wieści! Licencję Star Trek uzyskała firma BlueBrixx – niemiecki konkurent LEGO, używający w pełni kompatybilne klocki.

W roku 2021 BlueBrixx nabył prawa licencyjne od CBS Studios / Paramount zezwalające na produkcję i sprzedaż zestawów Star Trek Universe z klocków zaciskowych w Europie. W styczniu 2022 ukazały się pierwsze zestawy i dotarły do serc wielu fanów science fiction.

Alternatywa LEGO – Star Trek w wykonaniu BlueBrixx

Zestawy Star Trek budujecie z klocków w 100% kompatybilnych z LEGO. W gamie produktów Star Trek firmy BlueBrixx znajdują się modele różnych rozmiarów. Zestawy podzielone są na produkty małe, średnie oraz duże zestawy display. Czwarty rodzaj to modele zaprojektowane w skali minifigurek LEGO. Warte uwagi są również gadżety zaprojektowane w skali 1:1, czyli o realnych rozmiarach filmowych rekwizytów.

Star Trek Universe & BlueBrixx nie LEGO

Wybór jest więc całkiem spory! W chwili obecnej, każdy fan zarówno filmów jak i seriali powinien znaleźć coś dla siebie. Do wyboru macie ponad 50 różnych zestawów Star Trek: od małych do gigantycznych!

Zobacz zestawy!
Short na naszym kanale: 10 najlepszych zestawów Star Trek z klocków kompatybilnych z LEGO.

Star Trek duże zestawy z klocków kompatybilnych z Lego

Duże zestawy display, składające się z około 2.000 do 3.000 klocków to największa i najbardziej oczekiwana atrakcja w serii BlueBrixx-Pro Star Trek. Do wyboru mamy statki, stacje kosmiczne i wahadłowce. Znajdziecie tu między innymi modele z Star Trek Voyager, Original Series, The Next Generation, Enterprise, Deep Space Nine i The Search for Spock.

Oczywiście nie brakuje USS Enterprise NCC-1701 z Serii oryginalnej oraz wersji Enterprise D z Następnego pokolenia. Dwie gigantyczne wersje legendarnego statku USS Enterprise – czego można chcieć więcej? Na przykładzie tych dwóch statków, przyjrzymy się co oferują duże modele BlueBrixx.

Rozmiar, jakość klocków i masa nadruków: USS Enterprise NCC-1701-D

Zaczynamy od flagowego modelu statku kosmicznego USS Enterprise NCC-1701-D, czyli okrętu Zjednoczonej Federacji Planet w serialu Star Trek: Następne pokolenie. Podobną rolę spełnia również ten zestaw w klockowej serii BlueBrixx-Pro. Na opakowaniu zestawu znajduje się zdjęcie kapitana Jeana-Luca Picarda, który w serialu dowodzi statkiem.

Enterprise D składacie z 1.971 klocków dobrej jakości i w pełni kompatybilnych z LEGO. Zbudowany statek ma 55,4 cm długości, 40 cm szerokości i 18 cm wysokości.

Star Trek z klocków kompatybilnych z LEGO: USS Enterprise NCC 1701-D
Opakowanie Enterprise NCC-1701-D
Star Trek USS Enterprise NCC-1701-D z klocków - duży motyw wystawowy
Widok na model z różnych perspektyw
Nadruki na USS Enterprise NCC-1701-D z klocków
Wszystkie elementy graficzne zestawu to nadruki

W zestawie nie znajdziecie naklejek! Wszystkie napisy, elementy graficzne i ozdoby są wydrukowane na klockach. Enterprise D podrzymuje ładnie wykonany stojak, a informacje dotyczące oryginału są wydrukowane w języku angielskim na plakietce przynależącej do zestawu. Na taki efekt współpracy CBS Studios i BlueBrixx chętnie się patrzy.

Konstrukcyjne wyzwanie dla zaawansowanych fanów klocków: USS Enterprise NCC-1701

Model Star Trek USS Enterprise NCC-1701 z klocków kompatybilnych z LEGO
Wygląd opakowania oraz podręcznika/instrukcji.

USS Enterprise NCC-1701 z Serii originalnej (Star Trek: The Original Series) zajmuje czołowe miejsce pośród „największych z dużych” modeli Star Trek wykonanych przez BlueBrixx. I faktycznie jest to kawał statku! Z 2.888 klocków zbudujecie klockową reprodukcję o długości ponad 82 cm i szerokości 36 cm. Opakowanie wygląda podobnie do poprzedniego modelu, w prawym górnym rogu widać jednak młodego Kapitana Kirka.

Sprawdź cenę
Replika z klocków: Star Trek USS Enterprise NCC-1701

Również w tym modelu wszelkie elementy to nadruki np. znacznik NCC-1701 widoczny na spodku i turbinach statku. Liczący niemal 3.000 klocków zestaw to konstrukcyjne wyzwanie i zdecydowanie nie nadaje się dla początkujących budowniczych.

Oczywiście dużych zestawów jest więcej, jeżeli to coś dla was, sami sprawdźcie jakie: Duże modele Star Trek. Jeżeli nie – przed nami jeszcze zestawy o mniejszych gabarytach!

Zobacz zestawy!

Star Trek średnie zestawy z serii BlueBrixx-Pro

Jeżeli chodzi o średnie modele Star Trek: będzie z czego wybierać. Zestawy konkurenta LEGO są w przedziale cenowym od około 130 do 235 zł i składają się z 500-1000 klocków. Zobaczmy co potrafią trzy przykładowe sety z tej kolekcji!

Największy zestaw średniego rozmiaru – Borg Cube

czyli sześcian Borgów ze Star Trek The Next Generation asymiluje 975 klocków i kilka godzin sprawnego budowania. Model sześcianu jest zbudowany z wielu małych, czarnych lub przezroczysto zielonych elementów.

Jeżeli chodzi o ilość elementów, jest to największy zestaw pośród modeli średniego rozmiaru.

Sprawdź cenę
Star Trek Borg Cube średni zestaw klocki kompatybilne z LEGO BlueBrixx-Pro 104179
Opakowanie
Borg Cube, czyli sześcian Borgów ze Star Trek - replika z klocków LEGO

Co ciekawe stojak sześcianu zbudowany jest w kształcie symbolu Borg. Systematyka ta jest widoczna również w pozostałych modelach średniego i małego rozmiaru.

Statki dostępne w różnych rozmiarach: średnia USS Enterprise NCC-1701-D

Dla tych którzy nie mają aż tyle miejsca w domu, znajdzie się również średnia wersja Enterprise D. Statek zawiera zaledwie jedną czwartą klocków dużego zestawu display, oddaje jednak w pełni formę oryginału. Również w tym zestawie znajdziecie tylko i wyłącznie nadruki. Stojak Enterprise ma kształt symbolu gwiezdnej floty.

Replika USS Enterprise NCC1701-D średniej wielkości wyprodukowana przez BlueBrixx Pro

Zbudowany statek Enterprise D średniego rozmiaru ma nieco ponad 26 cm długości i 19 cm szerokości.

USS Enterprise NCC-1701-A z Star Trek: The Final Frontier

Trzeci zestaw średniego rozmiaru to statek kosmiczny USS Enterprise NCC-1701-A, znany z filmu Star Trek The Final Frontier. Model składa się z 504 elementów, ma 34 centymetry długości, a szerokość wynosi około 15 cm.

Replika USS Enterprise NCC-1701-A z klocków kompatybilnych z LEGO

Wszystkie zestawy średniego rozmiaru to gratka dla kolecjonerów i fanów Star Treka, którzy nie mają dużego doświadczenia z LEGO lub z zamiennikami jak BlueBrixx.


Małe zestawy Star Trek z klocków pasujących do Lego

Jeśli do tej pory nie znaleźliście odpowiednich modeli, możliwe, że najlepszym wyborem są modele mini, lub gadżety, które znajdziecie poniżej tej sekcji.

Małe zestawy Star Trek z klocków: USS Enterprise NCC 1701 D, USS Voyager NCC oraz USS Enterprise NCC 1701

Poza dużymi i średnimi zestawami firma BlueBrixx zaprojektowała ponad 20 mini-modeli, które na pewno zmieszczą się na każdej półce.

W cenie od 40 do 75 złotych otrzymacie małe modele zbudowane z około 100-250 elementów. W przypadku małych modeli warto kupić kilka różnych zestawów. Zbudowanie jednego z modeli zajmuje przeciętnie około 30 minut, więc frajda jest mocno limitowana.


Star Trekowe gadżety z klocków w skali 1:1!

Star Trek z klocków BlueBrixx to nie tylko repliki statków. Na szczególną uwagę zasługują gadżety w realnych proporcjach 1:1. Do wszystkich gadżetów załączony jest stojak z tabliczką i angielską nazwą repliki.

Replika Fazer ze Star Trek Typ 2 TOS
Replika Star Trek Fazer typ 2 z klocków kompatybilnych z LEGO

Przykładowy zestaw: ręczny fazer typu 2 z Serii Oryginalnej jest konstruowany z 361 klocków. Fazer ma 20 cm długości a rękojeść idealnie leży w ręce. Dostępny jest również Fazer z The Next Generation złożony z 236 elementów.

Nóż klingonów DK Tahg, replika sztyletu zbudowana z klocków

Sztylet Klingonów zadziwia podobieństwem do oryginału i posiada nawet funkcję do zabawy. Nóż ma trzy ostrza, dwa mniejsze po obu stronach oraz główne ostrze po środku. Po naciśnięciu przycisku boczne ostrza zmieniają swoją pozycję.

Komunikator Star Trek firmy BlueBrixx, replika z klocków

Replika komunikatora z Serii Oryginalnej nie posiada funkcji komunikacji krótko-, średnio i dalekozasięgowej. Klapkę komunikatoru można jednak otworzyć jak w telefonie komórkowym Motorola. Oczywiście nie zapomniano tu o bardzo ważnych przyciskach.


Zestawy Star Trek w skali minifigurek

Do ostatniej kategorii w chwili obecnej przynależą głównie wahadłowce / promy kosmiczne. Godny uwagi jest Delta Flyer, a także model Runabout.

Shuttle Klasy F Star Trek BlueBrixx
Prom kosmiczny Typu 6 Star Trek z klocków

Dachy wahadłowców można bez problemu podnieść a wnętrze pojazdów zawiera nadruki w części kadłubu. A może BlueBrixx wkrótce wyprodukuje również pasujące minifigurki?


Jak i gdzie kupić zestawy Star Trek firmy BlueBrixx?

Wszystkie zestawy znajdziecie w sklepie internetowym BlueBrixx w dziale Star Trek. Firma BlueBrixx jako jedyna rozprowadza swoje własne zestawy. Nie dostaniecie ich więc w sklepach na terenie Polski. Wysyłka do Polski kosztuje 10€, opłaca się więc od razu zrobić większy zakup. Wybór w sklepie BlueBrixx jest gigantyczny, więc każdy raczej powinien znaleść coś dla siebie.

Sklep BlueBrixx!

O czym powinniście wiedzieć i czy klocki są kompatybilne z LEGO?

W artykule zamieszczamy linki partnerskie. Przechodząc na stronę BlueBrixx ze strony te-klocki.pl oraz kupując zestawy wspieracie naszą stronę i pozwalacie nam na pokrycie kosztów związanych z jej prowadzeniem.

Klocki BlueBrixx są w 100% kompatybilne z klockami LEGO. Możecie je łączyć ze sobą bez ograniczeń. Jedyną wizualną różnicą jest brak logo na wypustkach klocka. W porównaniu średniej ceny za element klocki BlueBrixx są znacznie tańsze. Kupując duńskie klocki płacimy znacznie więcej w zamian za nieco lepszą jakość klocków i wszędzie obecny marketing. Nie powinniście więc oczekiwać jakości klocków LEGO – raczej jakość bardzo zbliżoną. Zdarza się, że jeden czy dwa klocki w zestawie zaciskają się zbyt mocno, lub zbyt słabo.

Również instrukcje bywają bardziej skomplikowane niż instrukcje lidera rynku. W przypadku uszkodzonych lub brakujących klocków (zdarza się to rzadko, ale może się zdarzyć), skontaktujcie się z obsługą klienta BlueBrixx. Nie powinno być z tym problemów i po kilku dniach powinniście otrzymać brakujące klocki.

W artykule o najlepszych alternatywach LEGO stworzyliśmy dla Was również listę firm, które są zamienne z LEGO.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :