oh snap Text

test

Lego i Star Trek nie chodzą w parze. Star Wars jak najbardziej. Licencję Star Trek uzyskała firma BlueBrixx – niemiecki konkurent firmy LEGO – w roku 2021 BlueBrixx nabył prawa licencyjne do publikowania zestawów Star Trek z klocków kompatybilnych z LEGO w Europie. W styczniu 2022 pierwsze zestawy wreszcie się pojawiły i dotarły do wielu fanów science fiction.

Wszystkie zestawy Star Trek znajdziecie również w naszym katalogu wraz z cenami początkowymi zestawów.

Zestawy Star Trek produkowane przez BlueBrixx

W gamie produktów Star Trek firmy BlueBrixx znajdują się modele różnych rozmiarów. Zestawy podzielone są na produkty małe, średnie oraz duże zestawy display. Już niedługo pojawią się również promy kosmiczne w skali minifigurek oraz gadżety w skali 1:1. Już w pierwszej fali produkcji, każdy fan zarówno filmów jak i serialu powinien znaleść coś dla siebie.


Duże zestawy display z klocków kompatybilnych z Lego

Dwa zestawy display, składające się z dużej ilości klocków to największa i najbardziej oczekiwana atrakcja pierwszej fali. Do wyboru mamy dwie gigantyczne wersje legendarnego statku kosmicznego Enterprise. Jedna z Serii oryginalnej, druga z Następnego pokolenia.

Star Trek USS Enterprise NCC-1701-D

Zaczynamy od naszym zdaniem najlepszego modelu z pierwszej fali. Statek kosmiczny USS Enterprise D jest okrętem flagowym Zjednoczonej Federacji Planet w serialu Star Trek: Następne pokolenie. Podobną rolę spełnia również w serii produktów Star Trek firmy BlueBrixx. Na opakowaniu zestawu znajduje się zdjęcie kapitana Jeana-Luca Picarda, który w serialu dowodzi statkiem.

Enterprise D to drugi co do wielkości zestaw, składający się z 1.971 klocków! Zbudowany statek ma 55,4 cm długości, 40 cm szerokości i 18 cm wysokości.

Star Trek z klocków kompatybilnych z LEGO: USS Enterprise NCC 1701-D
Design opakowania Enterprise NCC-1701-D
Star Trek USS Enterprise NCC-1701-D z klocków - duży motyw wystawowy
Widok na model z różnych perspektyw
Nadruki na USS Enterprise NCC-1701-D z klocków
Wszystkie elementy zestawu zdobione są nadrukami

W zestawie nie znajdziecie naklejek, wszystkie emblematy i ozdoby na elementach to nadruki. Statek powstał dzięki współpracy z CBS Studios i w pełni odzwierciedla wyobrażenia producentów serialu. Enterprise D podrzymuje ładnie wykonany stojak, a informacje dotyczące oryginału są wydrukowane w języku angielskim na plakietce przynależącej do zestawu.

Star Trek USS Enterprise NCC-1701

Model Star Trek USS Enterprise NCC-1701 z klocków kompatybilnych z LEGO
Wygląd opakowania oraz podręcznika/instrukcji.

USS Enterprise z Serii originalnej (Star Trek: The Original Series) to największy model Star Trek wykonany przez BlueBrixx. I faktycznie jest to kawał statku! Z 2.888 klocków zbudujecie klockową reprodukcję o długości ponad 82 cm i szerokości 36 cm. Opakowanie wygląda podobnie do poprzedniego modelu, w prawym górnym rogu widać jednak młodego Kapitana Kirka.

Sprawdź cenę
Replika z klocków: Star Trek USS Enterprise NCC-1701

Również w tym modelu wszelkie elementy to nadruki np. znacznik NCC-1701 widoczny na spodku i turbinach statku. Liczący niemal 3.000 klocków zestaw to konstrukcyjne wyzwanie i zdecydowanie nie nadaje się dla początkujących budowniczych. Obydwa zestawy dużego rozmiaru pokazują idealnie jak mogą wyglądać repliki Star Trek z klocków zaciskowych.


Średnie zestawy mid size z klocków kompatybilnych z Lego

W serii zestawów średniej wielkości pojawiły się do tej pory trzy modele. Modele są mniejsze niż statki flagowe i składają się z od 504 do 877 klocków. Wraz z ilością klocków pomniejsza się również cena oraz poziom trudności budowania.

Borg Cube

czyli sześcian Borgów ze Star Trek The Next Generation asymiluje 877 klocków i kilka godzin sprawnego budowania. Model sześcianu jest zbudowany z wielu małych, czarnych lub przezroczysto zielonych elementów.

Jeżeli chodzi o ilość elementów, jest to największy zestaw pośród modeli średniego rozmiaru.

Sprawdź cenę
BlueBrixx Borg Cube z serii Star Trek - rozmiar średni
Borg Cube, czyli sześcian Borgów ze Star Trek - replika z klocków LEGO

Co ciekawe stojak sześcianu zbudowany jest w kształcie symbolu Borg. Systematyka ta jest widoczna również w pozostałych modelach średniego i małego rozmiaru.

USS Enterprise NCC-1701-D

Dla tych którzy nie mają aż tyle miejsca w domu, znajdzie się również średnia wersja Enterprise D. Statek zawiera zaledwie jedną czwartą klocków dużego zestawu display, oddaje jednak w pełni formę oryginału. Również w tym zestawie znajdziecie tylko i wyłącznie nadruki. Stojak Enterprise ma kształt symbolu gwiezdnej floty.

Replika USS Enterprise NCC1701-D średniej wielkości wyprodukowana przez BlueBrixx Pro

Zbudowany średni statek Enterprise D średniego rozmiaru ma lekko ponad 26 cm długości i 19 cm szerokości.

USS Enterprise NCC-1701-A

Trzeci zestaw średniego rozmiaru to statek kosmiczny U.S.S. Enterprise A, znany z filmu Star Trek The Final Frontier. Model składa się z 504 elementów, ma 34 centymetry długości, a szerokość wynosi około 15 cm.

Replika USS Enterprise NCC-1701-A z klocków kompatybilnych z LEGO

Wszystkie zestawy średniego rozmiaru to gratka dla kolecjonerów i fanów Star Treka. Seria eksponatów będzie się powiększać i pewnie już niedługo dowiemy się jakie modele pojawią się w następnej fali produktów.


Małe zestawy – modele mini z klocków pasujących do Lego

Jeśli do tej pory nie znaleźliście odpowiednich modeli, możliwe, że najlepszym wyborem są modele mini, lub gadżety, które znajdziecie poniżej tej sekcji.

Małe zestawy Star Trek z klocków: USS Enterprise NCC 1701 D, USS Voyager NCC oraz USS Enterprise NCC 1701

Poza dużymi i średnimi zestawami firma BlueBrixx stworzyła również sześć minimodeli, które na pewno zmieszczą się na każdym regale. Już w dniu dzisiejszym ujawniono, że w kolejnej fali pojawi się następnych sześć modeli z tej kategorii.

Do tej pory modele składały się z różnej ilości klocków: najmniejszy powstaje z zaledwie 98 elementów i kosztuje 7,95€, a największy z 406 elementów i kosztuje 19,95€. Większość modeli kosztuje 12,95€ lub 14,95€. W przypadku małych modeli warto wykupić całą serię. Zbudowanie jednego z modeli zajmuje przeciętnie około 30 minut, więc frajda jest dość mocno limitowana.

Do zestawów mini należy klingoński krążownik Bird of Prey, sześcian Borgów, stacja kosmiczna Deep Space Nine, U.S.S. Voyager NCC-74656 oraz dwie małe wersje U.S.S. Enterprise: Enterprise oraz Enterprise D, które widzieliście już w większym formacie.

Z zaciekawieniem oczekujemy kolejnych zestawów z serii mini. Już teraz wiadomo, które modele jako następne będą mogły trafić na naszą półkę: romulański D deridex Warbird, klingoński niszczyciel K´Tinga, USS Reliant, USS Enterprise NCC-1701-A, USS Defiant NX-74205 oraz Earth Spacedock. Kolejne zestawy powinny być dostępne w pierwszej połowie 2022.

Sprawdź cenę
Mini repliki Star Trek z klocków: Deep Space Nine, Borg Cube oraz klingoński Bird of Prey

Gadżety Star Trek w skali 1:1 z klocków 100% kompatybilnych z Lego

Star Trek z klocków BlueBrixx (nie Lego) to nie tylko repliki statków. Na szczególną uwagę zasługują gadżety w realnych proporcjach 1:1. Do wszystkich gadżetów załączony jest stojak z tabliczką i angielską nazwą repliki.

Dotychczas pojawiły się cztery gadżety: dwa fazery, sztylet klingonów oraz komunikator.

Replika Fazer ze Star Trek Typ 2 TOS
Replika Star Trek Fazer typ 2 z klocków kompatybilnych z LEGO

Zestaw liczący największą ilość klocków to ręczny fazer typu 2 z Serii Oryginalnej. Skonstruowany z 361 klocków Fazer ma 20 cm długości a rękojeść idealnie leży w ręce. Dostępny jest również Fazer z The Next Generation złożony z 236 elementów.

Nóż klingonów DK Tahg, replika sztyletu zbudowana z klocków

Sztylet Klingonów zadziwia podobieństwem do oryginału i posiada nawet funkcję do zabawy. Nóż ma trzy ostrza, dwa mniejsze po obu stronach oraz główne ostrze po środku. Po naciśnięciu przycisku boczne ostrza zmieniają swoją pozycję.

Komunikator Star Trek firmy BlueBrixx, replika z klocków

Replika komunikatora z Serii Oryginalnej nie posiada funkcji komunikacji krótko-, średnio i dalekozasięgowej. Klapkę komunikatoru można jednak otworzyć jak w telefonie komórkowym Motorola. Oczywiście nie zapomniano tu o bardzo ważnych przyciskach.


Zestawy w skali minifigurek z klocków pasujących do Lego

Do ostatniej kategorii w chwili obecnej przynależą dwa promy kosmiczne.

Shuttle Klasy F Star Trek BlueBrixx

Wahadłowiec klasy F z Serii Oryginalnej oraz shuttlecraft typu 6. Promy są tak skonstruowane, aby proporcje w stosunku do figurki LEGO były jak najbardziej zgodne.

Prom kosmiczny Typu 6 Star Trek z klocków

Dachy wahadłowców można bez problemu podnieść a wnętrze pojazdów zawiera nadruki w części kadłubu. A może BlueBrixx wkrótce wyprodukuje również pasujące minifigurki?


Jak i gdzie kupić zestawy Star Trek firmy BlueBrixx?

Wszystkie zestawy znajdziecie w sklepie internetowym BlueBrixx w dziale Star Trek. Firma BlueBrixx jako jedyna rozprowadza swoje własne zestawy. Nie dostaniecie ich więc w sklepach na terenie Polski. Wysyłka do Polski kosztuje 10€, opłaca się więc od razu zrobić większy zakup. Wybór w sklepie BlueBrixx jest gigantyczny, więc każdy raczej powinien znaleść coś dla siebie.


O czym powinniście wiedzieć i czy klocki są kompatybilne z LEGO?

W artykule zamieszczamy linki partnerskie. Przechodząc na stronę BlueBrixx ze strony te-klocki.pl oraz kupując zestawy wspieracie naszą stronę i pozwalacie nam na pokrycie kosztów związanych z jej prowadzeniem.

Klocki Star Trek firmy BlueBrixx są w 100% kompatybilne z klockami LEGO. W artykule o najlepszych alternatywach LEGO stworzyliśmy dla Was również listę firm w pełni kompatybilnych z LEGO. W porównaniu do LEGO cena jest o wiele niższa, nie powinniście więc oczekiwać jakości klocków LEGO. Również instrukcje bywają bardziej skomplikowane niż instrukcje lidera rynku. W przypadku uszkodzonych lub brakujących klocków (zdarza się to rzadko, ale może się zdarzyć), skontaktujcie się z obsługą klienta BlueBrixx. Nie powinno być z tym problemów i po kilku dniach powinniście otrzymać brakujące klocki.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :